Happy Birthday to me

img_6909

large

Co roku oczekujemy i celebrujemy święta, Bożego Narodzenia czy Wielkanocne, dlaczego więc zapominamy o najważniejszym dla nas samych święcie … Urodzinach !!

Tego dnia wszystko się zaczęło. Pierwszy raz otworzyliśmy nasze oczy zobaczyliśmy ten cudowny, a może jak okaże się później mniej kolorowy świat. Jedno jest pewne to był początek nowego życia, naszego własnego. Już od najmłodszych lat rodzice i my sami będąc rodzicami, wyprawiamy naszym pociechom urodzinowe party. Roczki, huczne osiemnastki są obowiązkowe, potem mam wrażenie, że tendencja urodzinowa jest spadkowa.

Owszem zdarzają się okrągłe imprezy urodzinowe 25 czy 30, ale 40 itd to raczej już wstyd. O matko jaka jestem STARA, słyszę od koleżanek, co tu świętować ? Hmm mówię temu kategoryczne NIE i jeszcze raz NIE.

Ja, Wy, każdy powinien być dumny ze swojego wieku, z tego co przeżył, zdobytej wiedzy i doświadczenia. Na pewno od ostatnich urodzin coś się zmieniło (ilość zmarszczek 🙂 na bank). Ale na tysiąc procent jest chociaż jedna rzecz, za która powinnaś być wdzięczna niebiosom. Nie rozumiem więc, dlaczego raz w roku nie mielibyśmy zaszaleć i obchodzić swoich urodzin. Czy to w gronie najbliższej rodziny czy przyjaciół, czy nawet same. 

Grunt by w tym naszym zabieganym życiu zatrzymać się, chociaż tego dnia na chwile i zrobić sobie przyjemność. Zjeść ciastko, wypić szampana i być dobrym dla samej siebie. W moim domu to moja mama zawsze dbała o dzień urodzin członków naszej rodziny, zawsze był tort, prezent, obowiązkowo STO LAT i chwila tylko dla nas. Kiedy jej zabrakło czułam, że to będą najgorsze urodziny w moim życiu i fakt były smutne przepełnione łzami pół dnia, ale odbyły się. Najpierw w domu w gronie rodzinnym, potem z koleżankami.

der-elefant-2 der-elefant-restaurant

Kilka lat wcześniej zaplanowałam sobie jak to będzie super jak będę mieć 30 lat. Urządzę extra imprezkę i będę tańczyć do białego rana … hmm może i tak. Wszystko byłoby pięknie. Gdyby nie fakt, że kiedy zbliżały się urodziny z magiczną trójką z przodu ja miałam coś innego z przodu. Moją małą córeczkę będąc w 6 miesiącu ciąży. Więc jak tu obchodzić urodziny w takim stanie. Oczywiście nic trudnego dla chcącego.

Fakt z imprezy do rana i alkoholu trzeba było zrezygnować, ale i tak było fenomenalnie. Ludzie bliscy mi sercu, piękne wnętrza, dobre jedzenie i niezapomniane chwile. Po prostu było warto, a miały się nie odbyć. Zależało mi by wszyscy, którzy są dla mnie ważni byli w tym dniu. Dlatego nie było opcji organizacji imprezy z parami bez dzieci. Chyba pół miesiąca szukałam lokalu, który spełniałby moje oczekiwania i ostatecznie swoją trzydziestkę urządziłam w Restauracji Der Elefant. Mieliśmy super duży stół w bardzo dogodnym miejscu, z którego mogliśmy doglądać nasze dzieciaki. Miały frajdę, gdyż mają tam znakomitą przestrzeń dla dzieci.

Postanowiłam skorzystać  z opcji wyboru dań i deseru z menu. Każdy mógł skosztować tego na co miał ochotę, a ja nie musiałam wcześniej zastanawiać się nad wyborem menu.

img_6914

Chciałabym by każdy w dzień swoich urodzin nie ważne, których zatrzymał się i zaczął je celebrować.

Ponieważ jest to miła chwila dla Nas samych a jeszcze milsza. Jak inni o nich pamiętają, niekoniecznie FB i z nami obchodzą je w realu.

W tym roku będę obchodzić urodziny w gronie najbliższych z tortem i szampanem i będą to chwile, które cenię najbardziej.

fot. Der Elefant http://de.purohotel.pl,  http://weheartit.com – Marco Reus

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.